צור קשר מצא מטפל דף הבית
עמותת EMDR ישראל
EMDR ISRAEL ASSOCIATION
EMDR Europe
מה זה EMDR? אודות עמותת EMDR ישראל EMDR בעולם פעילות הומניטרית לוח אירועים קישורים
 
 

מה זה EMDR?


Eye Movement Desensitization and Reprocessing =EMDR או בתרגום חופשי- עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים, הנה תירפיה חדשנית רבת עצמה.

זוהי שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות והוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן בילדים במגוון של תלונות נפשיות הקשורות בין היתר לטראומה ולחרדה. השיטה מסוגלת להביא לעיבוד מהיר של זכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגנטיבי והרגשי ולהקלה ניכרת בסימפטומים התנהגותיים-גופניים.

השיטה פותחה בסוף שנות ה-80 על ידי הפסיכולוגית ד"ר פרנסין שפירו, חוקרת בכירה במכון האמריקאי למחקר נפשי בפאלו- אלטו, שגילתה באקראי כי תנועות עיניים (או גירוי בילטרלי אחר) עשויות להפחית את עצמת ההשפעה של זכרונות קשים ושל מחשבות מטרידות.

התירפיה זכתה להכרה רשמית על ידי אירגונים בינלאומיים רבים בהם הסתדרות הפסיכולוגים האמריקאית, הסתדרות הפסיכיאטרים האמריקאית, ארגון הבריאות הבריטי, והארגון הבינ"ל לחקר הטראומה (ISTSS).

ארגון האומות המאוחדות בחר לאחרונה (יוני 2013) להכשיר את אנשיו בEMDR -, וגם ארגון הבריאות העולמי (WHO) פירסם קוים מנחים לשנת 2013 והכריז על EMDR כאחת משתי שיטות טיפול המומלצות לטיפול בלחץ ובמצבי פוסט טראומה- לילדים מתבגרים ומבוגרים.

גם בישראל- המועצה הלאומית לבריאות הנפש (גוף של משרד הבריאות) המליצה על EMDR כאחת משלוש שיטות לטיפול ממוקד טראומה, שהמחקר הוכיח את יעילותם. (herapiesEvidence Based T).

מאז שנות ה-80 עברו את ההכשרה של - EMDR עשרות אלפי מטפלים בכל העולם, בהם מטפלים רבים גם בישראל.

 

 
מה זה EMDR?
    כיצד נראה טיפול ב- EMDR הלכה למעשה?
    איך בדיוק עובד ה- EMDR?
    לאילו סוגי בעיות מתאים ה- EMDR?
    כמה זמן לוקח טיפול ב- EMDR?
    מי הם מטפלי EMDR ?
EMDR לילדים ונוער
סיפורים מהקליניקה
עיתונות ומדיה
 
 
 
 
אודות EMDR ישראל EMDR בעולם מאמרים קישורים מצא מטפל צור קשר
 
  © EMDR, All rights reserved.         Design: Dinitz Studio   Ccom